elin energy
ΔΙΑΘΕΣΙΜΕΣ ΘΕΣΕΙΣ

Υπάλληλος Τιμολόγησης Ηλεκτρικής Ενέργειας και Φυσικού Αερίου

Αθήνα, Αττική

Η ελίν

Στην ελίν μας χαρακτηρίζει η Ενέργεια. Η Ενέργεια για να τολμάμε, ξεπερνώντας τα όριά μας, κάθε μέρα. Αυτή η Ενέργεια υπογράφει την ποιότητα των προϊόντων μας και την αξιοπιστία μας και μας δεσμεύει να κάνουμε πράξη την υπόσχεσή μας να είμαστε παρόντες εκεί στο αύριο του κλάδου και της χώρας με συνέπεια.

Χάρη σε αυτή την Ενέργεια, έχουμε καταφέρει να είμαστε ένας από τους πλέον δυναμικούς ενεργειακούς ομίλους στην Ελλάδα με εξαγωγική δραστηριότητα σε 4 Ηπείρους και ένα διευρυμένο χαρτοφυλάκιο που ανταποκρίνεται στις σύγχρονες ενεργειακές ανάγκες των καταναλωτών.

Στην ελίν εστιάζουμε στο αποτέλεσμα, τεκμηριώνουμε τη λήψη αποφάσεων και βελτιωνόμαστε συνεχώς, αναγνωρίζοντας την ευθύνη μας απέναντι στους ανθρώπους μας, στο Περιβάλλον και την Κοινωνία.

Προχωράμε μπροστά συνεχώς, με ακεραιότητα και ειλικρίνεια. Και προχωράμε όλοι μαζί! Η ομαδικότητά μας είναι άλλωστε η δύναμή μας. Καλλιεργούμε τις συνθήκες που επιτρέπουν στο κάθε μέλος της ομάδας μας, να συμμετέχει ενεργά στην ανάπτυξη και την πρόοδο της εταιρίας, αξιοποιώντας και βελτιώνοντας τις προσωπικές του ικανότητες. Ο καθένας από εμάς χωριστά και όλοι μαζί εξελισσόμαστε διαρκώς.

Έλα στην ομάδα της ελίν και σχεδίασε μαζί μας το μέλλον της ενέργειας.

Κύριες αρμοδιότητες θέσης:

  • Η διαδικασία προετοιμασίας της Τιμολόγησης Μεγάλων και Μικρών πελατών ηλεκτρικής ενέργειας και φυσικού αερίου.
  • Η διαδικασία της έκδοσης, παρακολούθησης και επαλήθευσης λογαριασμών ηλεκτρικής ενέργειας και φυσικού αερίου.
  • Η διαδικασία αποστολής των λογαριασμών ηλεκτρικής ενέργειας και φυσικού αερίου.
  • Η καταχώρηση ενδείξεων των μετρητών Ηλεκτρικής Ενέργειας.
  • Δημιουργία και τροποποίηση των πακέτων τιμολόγησης.
  • Καθημερινή καταχώρηση μετρητικών δεδομένων Διαχειριστών Δικτυών Διανομής και επικοινωνία τυχόν σφάλματων.
  • Έλεγχος Εισπράξεων μέσω των καναλιών πληρωμών (ΔΙΑΣ, πιστωτικές κάρτες, Livepay κτλ).
  • Παρακολούθηση και έλεγχος μετρήσεων πελατών αερίου και ηλεκτρικής ενέργειας.
  • Εξαγωγή δεδομένων από το σύστημα IEBS και σύνταξη σχετικών αναφορών προς Διαχειριστές και φορείς της αγοράς.
  • Υποστήριξη και έλεγχος συμβάσεων του τομέα.
  • Διαχείριση αιτημάτων των καταναλωτών.
  • Καθημερινός έλεγχος των δεδομένων πελατών μέσω πληροφοριακών συστημάτων.

Απαιτούμενα προσόντα:

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ ΤΕΙ συναφούς αντικειμένου.
  • Απαραίτητη προϋπηρεσία στην προετοιμασία και έκδοση λογαριασμών Ηλεκτρικής Ενέργειας και Φυσικού Αερίου.
  • Γνώση της αγοράς ενέργειας.
  • Γνώση συστημάτων IEBS, CRM.
  • Γνώση διαδικασιών τιμολόγησης.
  • Καλή γνώση αγγλικών.

Απαιτούμενες δεξιότητες:

  • Άριστες δεξιότητες επικοινωνίας.
  • Ικανότητα εργασίας υπό συνθήκες πίεσης και ολοκλήρωση εργασιών μέσα σε αυστηρά χρονοδιαγράμματα.
  • Ικανότητα επίλυσης προβλημάτων.
  • Ομαδικότητα και πνεύμα συνεργασίας.
  • Εχεμύθεια και υπευθυνότητα.

 Προσφέρεται: Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών & παροχών, καθώς κι ένα άριστο εργασιακό περιβάλλον με ευκαιρίες εκπαίδευσης και προοπτικές εξέλιξης.